אימון אישי (קואצ’ינג) לבני נוער

אימון אישי לבני נוער

גיל ההתבגרות טומן בחובו התמודדות עם שינויים גופניים, קוגניטיביים ורגשיים. אלו שינויים מאד דרמטיים. גילם של המתבגרים הוא עדיין צעיר ולכן, רובם לא באמת הספיקו לרכוש את היכולות או את הכלים להתמודד עם אותם שינויים, מה שעלול לגרום להם לתחושת תסכול גדולה.

גם בני נוער אשר עוברים את גיל ההתבגרות בקלות יחסית, יחוו ככל הנראות מעת לעת תקופות לא פשוטות, הכוללות משברים, קשיים חברתיים ועימותים עם ההורים. החדשות הטובות? יש מספר דרכים שיכולות לסייע לבני נוער לעבור את התקופה המבלבלת הזו באופן מיטבי, תוך חיזוק ביטחונם העצמי והכנתם לעתיד מבטיח. אחת מאותן הדרכים היא אימון אישי שמותאם בדיוק עבורם.

 

אימון אישי לנוער – מהן התועלות המרכזיות?

באמצעות אימון אישי לנוער, מצליחים המתאמנים להבין טוב יותר מי הם ומהם הקשיים האמיתיים עמם הם מתמודדים. תהליך האימון מקנה להם מגוון כלים להתמודדות עם מצבים שמאפיינים את גיל ההתבגרות. אלו כוללים: חוסר בטחון, קשיים חברתיים, פגיעה בדימוי העצמי, חששות מהעתיד (בגרויות, שירות צבאי) ועוד.

תוך כדי תהליך האימון האישי, ילמדו בני הנוער לזהות את היכולות ואת הכישורים שלהם – ואף לגלות יכולות וכישורים חדשים. הם יקבעו לעצמם, ביחד עם המאמנת, יעדים ולוחות זמנים להשגת יעדיהם. המאמנת תסייע במתן כלים יישומיים שיסייעו להם להגיע לאותם יעדים, שכה חשוב להם להשיג.

כידוע, לא כל בני הנוער חווים את גיל ההתבגרות באותה צורה או בעוצמה זהה. במסגרת האימון האישי, יוכלו בני הנוער ליהנות מסביבה פתוחה ומכילה, אשר מותאמת עבורם באופן אישי. הם יוכלו לשתף בקשיים עמם הם מתמודדים ולקבל כלים מתאימים להתמודדות. כל אחד ואחת, על פי דרכו ודרכה.

מצוקה נפשית בבני נוער

מה לגבי ההורים?
כשהילדים הופכים לבני נוער, הורים רבים מוצאים את עצמם מתמודדים עם לחצים ודאגות אותם לא חוו קודם לכן. אחת הסיבות המרכזיות לכך היא העובדה שבני נוער רבים מרבים להסתגר וממעטים לשתף את הוריהם במה שעובר עליהם. במקרים רבים, כל ניסיון של ההורים לברר מה עובר על ילדיהם, נתקל בהתפרצויות כעס או זעם.

אימון אישי לבני נוער טומן בחובו תועלות רבות גם להוריהם של המתאמנים הצעירים. במסגרת התהליך, לומדים המתבגרים לתקשר הן מילולית והן ע”י מעשים עם סביבתם. באופן טבעי, זה כולל גם שיפור התקשורת עם ההורים ועם בני המשפחה.

אימון אישי לנוער מספק להורים הרבה שקט נפשי. לאחר תקופה קצרה, הורים רבים יבחינו בשינוי המתחולל בילדיהם, הן כלפיהם והן כלפי הסביבה והחברים. הידיעה שילדיהם מקבלים כלים להתמודד עם הרגשות שלהם, ובמקביל בונים את ביטחונם העצמי ומעלים את המוטיבציה שלהם, מוסיפה לחוויית ההורות הרבה רוגע ושלווה.

רוצים לשמוע עוד על אימון אישי לבני נוער? דברו איתי ב-054-2610432. במידת הצורך, ניתן לקיים את פגישות האימון בביתכם –
היכן שבני הנוער מרגישים הכי בנוח. וזכרו: בפגישת ההיכרות, חובת ההוכחה היא עלי.

תפריט
דילוג לתוכן