אימון אישי למשפחה

אימון למשפחה

משפחה אמורה להיות מסגרת בטוחה, מכילה ואוהבת לכל בני המשפחה – ובראש ובראשונה לילדים.

כפי שכולנו יודעים, ישנם לא מעט קשיים, קונפליקטים ואי הבנות שעלולים לפגוע בקשרים בין כל בני המשפחה או בחלקם – מה שמשפיע באופן מיידי על כל המשפחה כיחידה מגובשת וגם על כל אחד מבני המשפחה בנפרד.

הגורמים לקשיים ולקונפליקטים יכולים לנבוע מהבית או מהסביבה החיצונית לו. יהיה הגורם אשר יהיה, נקיטת פעולה היא הכרחית על מנת לסייע למשפחה להתגבש, ועל מנת למנוע התדרדרות למצבים קשים אף יותר.

מטרתו של אימון משפחתי הוא לזהות את הקונפליקטים או הקשיים אתם מתמודדת המשפחה ולספק לה כלים פרקטיים שיסייעו לה בשיפור התקשורת ובגישור על פערים שמכונים “מגבירי מצוקה”.

אימון אישי למשפחה

הליך האימון משפחתי

אימון משפחתי מתייחס לכל אינדיבידואל במערך המשפחתי, במטרה לזהות את מקור הקושי. הקושי יכול לנבוע ממשבר אישי של אחד מבני הבית, או ממשבר רחב יותר המשפיע על כולם. לעיתים, במהלך האימון המשפחתי, עלול להתגלות צורך ביצירת מסגרת אימונית נפרדת להורים או במתן אימון אישי לאחד או יותר מבני המשפחה.

כאמור, המפתח הוא זיהוי מקור הבעיה. להבנה הזאת ניתן יהיה להגיע, אחרי שכל בני המשפחה יהיו שותפים לתהליך הזיהוי וכתוצאה מכך גם לפתרון.

לכל אורך התהליך, חשוב לזכור כי המשפחה המאוחדת מהווה כוח ולכן, קיימת חשיבות גבוהה לחיזוק התקשורת המשפחתית. תקשורת אפקטיבית היא קריטית עבור משפחות שרוצות לחזור לייצר מרחב מכיל, בטוח ומעצים.


מתי מומלץ לפנות לאימון משפחתי?

  • כאשר המשפחה עוברת משבר המשפיע על כל בני המשפחה כגון: גירושין, מוות, מחלה, מעבר דירה וכדומה.
  • במקרים בהם אחד ההורים מבקש ליצור מסגרת משפחתית חדשה ולשנות את המציאות המוכרת של משפחתו.
  • במקרים בהם זוהה קושי אצל אחד או כל הילדים, אך ההורים לא מצליחים להקל על הקושי בכוחות עצמם.
  • במקרים בהם ברור המשפחה סובלת מקושי מסוים – ללא יכולת “לשים את האצבע” על מה בדיוק לא בסדר, ולמה.

תפקידה של המאמנת המשפחתית

תפקידה של המאמנת המשפחתית הוא ללוות את המשפחה דרך האתגרים והבעיות, ולתת לבני המשפחה כלים שיסייעו להם להתמודד עם הקשיים, לתקשר את התסכולים ולפתור את הקונפליקטים המשפחתיים. מטרת העל היא לייצב את המשפחה, ולהחזירה למקומה הטבעי כמפלט הבטוח של ההורים והילדים כאחד.

לרוב, תמקד המאמנת את האימון המשפחתי במרחב המשפחתי תחילה. בהמשך הדרך, יעבור האימון להתמקד באינדיבידואל, ואז יחזור חזרה למרחב המשפחתי. כמו כן, במרבית המקרים יתבצע האימון בבית המשפחה אלא אם המשפחה / המאמנת יזהו כי הוא אינו המקום המיטבי לתהליך האימון.

חווים קושי משפחתי? אימון משפחתי יכול לסייע החזיר את המשפחה למסלול. לקביעת שיחת היכרות, דברו איתי ב-054-2610432. ניתן לקיים את פגישות האימון בביתכם –
היכן שאתם ובני משפחתכם מרגישים הכי בנוח. וזכרו: בפגישת ההיכרות, חובת ההוכחה היא עלי.

תפריט
דילוג לתוכן