אימון רגשי למתבגרים

אימון רגשי למתבגרים

עד אתמול הוא היה הילד הקטן, החמוד והחייכן, שמשתף את הוריו בכל מה שעובר עליו. הוא הקשיב לדעתם, היה זקוק לעצתם ולרוב גם ידע ליישם את מה ששמע. אז איך זה שכמעט בין יום, הילד הקטן השתנה לאין היכר? פתאום הוא מסתגר ומתקשה לתקשר עם הוריו. אולי הוא גם חווה קשיים חברתיים או מראה סימני מצוקה אחרים.

שינוי התנהגותי כזה אינו פשוט להתמודדות עבור הורים, שבסך הכול רוצים שהילד שלהם יהיה מאושר ושיהיה לו כמה שיותר קל. שינוי קיצוני שכזה יכול להעיד כי המתבגר זקוק לאימון רגשי. מטרת האימון היא להעניק הן לנער והן להוריו כלים ישימים, לחיזוק התקשורת ביניהם ולשיפור איכות חייו.

 

אז למה זה קורה?

גיל ההתבגרות טומן בחובו אתגרים רגשיים רבים. בני הנוער עסוקים בגיבוש הזהות העצמית, והם מתמודדים עם שלל שינויים פיזיים ורגשיים. זה הגיל בהם הם מתחילים לגלות את המיניות שלהם, לבדוק גבולות ולעיתים גם לקחת סיכונים מיותרים בחיפוש אחר אוטונומיה אישית. התקופה הלא פשוטה הזאת גורמת לחלק מבני הנוער להתמודד גם עם קשיים רגשיים שונים.

 

ומה לגבי ההורים?

הורים רבים עלולים להרגיש חסרי אונים אל מול השינויים שילדיהם חווים. חלקם בוחרים לקחת צעד אחורה ופשוט להמתין עד שהתקופה הזאת תסתיים. אך לקיחת צעד אחורה יכולה להוסיף לבלבול שחשים המתבגרים, מכיוון שדווקא בתקופה הזאת, הם זקוקים להגנה ואהבה הורית. הם חייבים גבולות ברורים שיסייעו להם להתמודד עם כל האתגרים באופן מיטבי. לכן, תהליך של אימון רגשי לבני נוער ומתבגרים, הוא חשוב ומשמעותי גם עבור ההורים.

טיפול רגשי למתבגרים ובני נוער

אימון רגשי מותאם אישית

לא כל המתבגרים חווים את גיל ההתבגרות באופן זהה. חלקם עוברים את התקופה “בשלום” או עם מינימום של אתגרים וקשיים. אך עבור אחרים, גיל ההתבגרות הוא ללא כל ספק התקופה הקשה שהם יחוו במהלך חייהם. בדומה למתבגרים, לא כל ההורים חווים את ההתבגרות של ילדיהם באותה הצורה. ישנם הורים שמסתגלים מהר לשינויים עמם ילדיהם מתמודדים, בעוד שאחרים ניצבים חסרי אונים אל מול התסכול והבלבול שמתלווה לתקופת הנעורים.

בהגדרה, אימון רגשי הוא תהליך שעובר התאמה אישית הן למתבגר והן להוריו. האימון הרגשי מתמקד בחיזוק הדימוי העצמי החיובי, במתן כלים ליצירת קשרים בינאישיים, בסיוע בהליכי התמודדת עם משברים ותסכולים, בשיפור התקשורת בין הילד להוריו.

רוצים לשמוע עוד על אימון רגשי למתבגרים? דברו איתי ב-054-2610432. במידת הצורך, אפשר לקיים את פגישות האימון בביתכם –
היכן שהמתבגרים שלכם מרגישים הכי בנוח. וזכרו: בפגישת ההיכרות, חובת ההוכחה היא עלי.

תפריט
דילוג לתוכן