התמודדות עם גיל ההתבגרות

גיל ההתבגרות נחווה לעיתים כמו סערה, הן על ידי בני נוער והן על ידי הוריהם. איך צולחים את הגלים בשלום? המפתח הוא סבלנות, הבנה, תקשורת נכונה והמון אהבה. ובמקרים של מצוקה חריפה במיוחד – קואוצ’ינג לבני נוער יכול לסייע.

 

מרד. הסתגרות. בלבול. כעס. אלו רק חלק מהסימפטומים שעלולים להצביע על כך שהילד או הילדה שלכם נמצאים עמוק בתקופת גיל ההתבגרות.

גיל ההתבגרות זו תקופה שעלולה להיות קשה ומורכבת. נערים ונערות חווים קשת רחב של שינויים פיזיים, קוגניטיביים ונפשיים. מצד שני, גם להורים לא קל. הורים רבים מתקשים להבין את הילדים שלהם או למצוא את הדרך לתקשר איתם באופן אפקטיבי.

אז נכון, גיל ההתבגרות חולף בסוף, אבל כדי לצלוח אותו בשלום (או לפחות בצורה הטובה ביותר שאפשר), חשוב להיעזר בכל הידע המקצועי והכלים שנועדו להקל על בני הנוער – וגם על ההורים שלהם. למשל, קואוצ’ינג לבני נוער הינו תהליך בעל פוטנציאל גבוה לסייע למתבגרים. בנוסף לאימון, ישנם שלל תהליכים נוספים בהם ניתן להיעזר.

 

נסו להבין את ילדיכם

הורים רבים מתקשים להבין את המתבגרים שלהם. זה לא חדש. קשה להורים רבים להכיל את הכעסים, את הריבים שמתפתחים סביב נושאים שנראים שוליים, ואת הטענות המופנות כלפיהם חדשות לבקרים, מבלי שיש סיבה רציונלית לכך.

קשה ככל שזה יהיה, חשוב שהורים ינסו להבין מה עובר על ילדיהם. חשוב שהם יזכרו שילדיהם חווים שינויים פיזיים משמעותיים, שמובילים לעיתים לירידה בביטחון העצמי. חשוב לזכור שכל מה שהיה נראה להם מוכר וברור צבוע כעת בסימן שאלה גדול.

הבנת המתבגרים וכל מה שהם עוברים הוא השלב הראשון והמשמעותי בדרך לגישור הפערים. דבר נוסף וחשוב שעל ההורים להבין הוא שלמרות שזה לא נראה ככה, המתבגרים עדיין זקוקים להורים שלהם. למעשה, הם זקוקים להם יותר מתמיד.

בגיל ההתבגרות, ההורים והמשפחה הם המסגרת היציבה היחידה בחייהם של המתבגרים. הם זקוקים לגבולות, לתחושת ביטחון ולהמון אהבה. זה מה שיעזור להם לעבור את התקופה המאתגרת הזו בצורה הטובה ביותר.

 

נסו לזהות סימני אזהרה

גיל ההתבגרות מאתגר את מרבית בני הנוער. את זה כולם יודעים. יחד עם זאת, ישנם מקרים בהם גיל ההתבגרות יכול להוביל להתנהגות הרסנית ואף לגרום לפגיעות אשר ישפיעו על עתידם של המתבגרים. תפקידם של ההורים הוא לזהות סימני אזהרה כמו: הסתגרות, חרדות, דיכאונות, ירידה משמעותית בלימודים, שינוי של חברים ועוד.

הסימנים הנ”ל מצריכים מההורים לנקוט בצעדים ובמידת הצורך אף לפנות לקבלת עזרה חיצונית כמו טיפול רגשי או קואוצ’ינג לבני נוער, אשר תספק להם כלים ישימים להתמודדות.

ברוב המקרים, המתבגר לא ישתף את הוריו בקשיים שהוא חווה. סביר להניח שהוא גם לא ימהר לשתף פעולה עם הליך הפנייה לקבלת ייעוץ או עזרה. לכן, חשוב שההורים יקבלו את הכלים הנכונים בכדי להניע תהליך שכולל ליווי מותאם. כלים אלו יינתנו על ידי אנשי מקצוע מתאימים, כגון מאמנים, מטפלים ויועצים המתמחים בבני נוער.

 

רוצים ליצור תקשורת טובה יותר עם בני הנוער בבית? זקוקים לכלי הורות חדשים? קואוצ’ינג לבני נוער יכול לעזור.
לקביעת שיחת היכרות, אנא מלאו את הטופס בתחתית הדף, או התקשרו ישירות אל 054-2610432.

 

דנה, מתי נפגשים?

השאירו פרטים ואני אחזור אליכם בהקדם

תפריט
דילוג לתוכן