טיפול רגשי למתבגרים ובני נוער

עד אתמול הוא אולי היה הילד הקטן, החמוד והחייכן, שמשתף את הוריו בכל מה שעובר עליו, שמקשיב לדעתם, אשר זקוק לעצתם ולעיתים קרובות גם מיישם אותה..הורים רבים מרגישים שכמעט בין יום, הילד הקטן שלהם השתנה לאין היכר, פתאום הוא מסתגר, מתקשה לתקשר איתם ואולי גם מגלה קשיים חברתיים או מראה סימני מצוקה אחרים.. שינוי התנהגותי כזה הוא לא פשוט להתמודדות עבור ההורים, שבסך הכול רוצים שהילד שלהם יהיה מאושר ושיהיה לו כמה שיותר קל.שינוי קיצוני שכזה, יכול להעיד במידה רבה כי המתבגר זקוק לטיפול רגשי, כאשר מטרת הטיפול היא להעניק הן לנער והן להוריו כלים ישימים, לשיפור התקשורת ביניהם ולהעלאת איכות החיים.  
אז למה זה קורה?גיל ההתבגרות טומן בחובו אתגרים רגשיים רבים, בן הנוער עסוק בגיבוש הזהות העצמית, הוא מתמודד עם שינויים פיסיים ורגשיים, הוא מתחיל לגלות את המיניות שלו, הוא בודק גבולות ועלול לעיתים גם לקחת סיכונים מיותרים ומחפש אחר האוטונומיה האישית. התקופה הלא פשוטה הזאת, גורמת לחלק מבני הנוער להתמודד גם עם קשיים רגשיים אשר מצריכים פנייה להליך טיפול רגשי למתבגרים ולבני נוער.
ומה לגבי ההורים?הורים רבים עלולים להרגיש חסרי אונים אל מול השינויים אשר עוברים על ילדם, חלקם יכולים לבחור לקחת צעד אחורה ופשוט להמתין עד שהתקופה הזאת תסתיים.אבל, לקיחה של צעד אחורה ודווקא בתקופה רגישה זו, יכולה לבוא לרעת הילד, מכיוון שדווקא בתקופה הזאת, הילד זקוק להוריו יותר מכל, הוא צריך להרגיש מוגן ואהוב, הוא חייב גבולות ברורים, אשר יסייעו לו לעבור את כל האתגרים עמם הוא מתמודד.לכן, טיפול רגשי לבני נוער ומתבגרים, הוא חשוב ומשמעותי גם עבור ההורים. 
טיפול רגשי מותאם אישיתלא כל בני הנוער חווים את גיל ההתבגרות באותה צורה, יש כאלו שעוברים את התקופה בשלום או לפחות עם מינימום של אתגרים וקשיים ויש כאלו, שגיל ההתבגרות מהווה ללא כל ספק את התקופה הקשה בחייהם.בדומה למתבגרים, גם לא כל ההורים חווים את ההתבגרות של ילדיהם באותה הצורה, יש כאלו אשר מסתגלים מהר לשינויים עמם ילדם מתמודד ויש כאלו אשר ניצבים חסרי אונים אל מול הילד שלהם. טיפול רגשי הוא טיפול אשר אמור להיות מותאם אישית הן לילד והן להוריו. הטיפול הרגשי מתמקד בחיזוק הדימוי העצמי החיובי, במתן כלים ליצירת קשרים בינאישיים, בסיוע בהליכי התמודדת עם משברים ותסכולים, בשיפור התקשורת בין הילד להורים. 

אימון מתבגרים זה עניין של חיבור.

אני מאמינה בילדים שלכם. שנקבע שיחת היכרות?

תפריט
דילוג לתוכן