אימון אישי לנוער בהתמודדות עם גיל ההתבגרות

גיל ההתבגרות טומן בחובו התמודדות עם שינויים גדולים: גופניים, קוגניטיביים ורגשיים – למרות השינויים הגדולים, גילם של המתבגרים הוא עדיין צעיר ולכן, במקרים רבים הם לא באמת הספיקו לרכוש את היכולות או את הכלים להתמודד עם כל אותם השינויים, מה שעלול להוביל לתסכול גדול.
גם בני נוער אשר עוברים את גיל ההתבגרות בשלום יחסי, יחוו ככל הנראות מעת לעת תקופות לא פשוטות, של משברים, קשיים חברתיים ועימותים עם ההורים.
החדשות הטובות הן שיש מספר דרכים, אשר בכוחן לסייע למתבגרים לעבור את התקופה בצורה אשר תבנה אותם לעתיד מחוזקים ועם ביטחון עצמי גבוה.
אחת מאותן הדרכים באמצעותן ניתן להשיג את המטרה היא באמצעות אימון אישי לנוער. 

התועלות של אימון אישי לנוער
באמצעות אימון אישי לנוער, המאומנים זוכים להבין מי הם, מה הם הקשיים האימתיים שלהם ולקבל כלים להתמודדות עם מגוון מצבים אשר לרוב מאפיינים את גיל ההתבגרות בין היתר: חוסר בטחון, קשיים חברתיים, פגיעה בדימוי העצמי, חששות מהעתיד (בגרויות, שירות צבאי) ועוד..
בהליך האימון האישי, בני הנוער ילמדו לזהות את היכולות ואת הכישורים שלהם (ואף לגלות כאלו אותם הם לא הכירו לפני), הם יקבעו לעצמם, ביחד עם המאמן, יעדים ולוחות זמנים להשגתם ובאמצעות המאמן יקבלו כלים יישומיים אשר יסייעו להם לעמידה באותם היעדים.
אימון אישי לבני נוער, יכול לטמון בחובו תועלות רבות גם להורים של אותם המתבגרים מכיוון, שבתהליך, המתבגרים לומדים לתקשר הן מילולית והן ע”י מעשים עם סביבתם וכמובן שגם עם הוריהם ובני משפחתם.
בהליך אימון אישי לבני הנוער, המתבגר יכול ליהנות מסביבה פתוחה, אשר מותאמת בעבורו באופן אישי, הוא יוכל לשתף בקשיים הפרטניים עמם הוא מתמודד (כי כידוע לא כל בני הנוער חווים את גיל ההתבגרות באותה צורה ובאותה עוצמה) ולקבל כלים אשר מותאמים לו. 

שקט נפשי להורים
כידוע, הורים רבים מוצאים את עצמם מתמודדים עם לחצים ודאגות לילדיהם המתבגרים, בעיקר, בגלל העובדה שרבים מהם מרבים להסתגר וממעטים לשתף את ההורים שלהם במה שעובר עליהם – כאשר, במקרים רבים, כל ניסיון של ההורים לברר מה עובר על ילדיהם, נתקל בהתפרצויות כעס או זעם.
אימון אישי לנוער, יספק להורים הרבה שקט נפשי, בידיעה שילדיהם מקבלים במסגרת המפגשים, כלים להתמודד עם הרגשות שלהם, לבנות ביטחון עצמי ולהעלאת המוטיבציה.
כמובן, שהורים רבים יבחינו לאחר זתקופה קצרה בשינוי המתחולל בילדיהם הן כליפיהם והן כלפי הסביבה והחברים. 

 

אימון מתבגרים זה עניין של חיבור.

אני מאמינה בילדים שלכם. שנקבע שיחת היכרות?

תפריט
דילוג לתוכן