אימון בני נוער להעצמה אישית

גיל ההתבגרות טומן בחובו לא מעט קשיים ולחצים, כאשר רבים מהמתבגרים מתמודדים עם סימפטומים כמו: חוסר ביטחון, תחושת בלבול, חוסר יכולת לעמוד בציפיות וקושי להוציא אל הפועל (או קושי לזהות) את הכישורים והיכולות הטמונים בהם ולהגיע למצבים של מימוש עצמי.
הורים רבים מרגישים שאין ברשותם את הכלים והיכולות להקל על הילד שלהם, להעצים אותם ולאפשר להם לעבור את התקופה המורכבת הזאת, בצורה קלה יותר.
במקום הזה, הליך אימון בני נוער יוכל להיכנס לתמונה ולהעניק לילד כלים חשובים אשר יעצימו אותו ולספק להוריו מעט שקט נפשי, בידיעה שילדם מצוי בתהליך אשר עתיד לשפר את איכות חייו. 

חשיבותה של העצמה אישית
אימון בני נוער להעצמה אישית, נועד למעשה, לאפשר למאומנים לזהות את הכישורים והיכולות שלהם ולפעול על מנת לממש את הפוטנציאל הגלום בהם.
העצמה אישית, תאפשר לבני נוער אשר לוקחים חלק בתהליך, להרוויח חופש – חופש לקבלת החלטות וחופש לביצוע בחירות חשובות ונכונות בעבורם.
חשוב לציין שאימון אישי הוא לא קסם, אלא תהליך אשר מצריך רצון, עבודה ושיתוף פעולה וככזה, הוא גם טומן בחובו שלבים שונים – אשר לכל אחד מהם יש חשיבות והשפעה על הצלחת התהליך.
ברוב המקרים, הליך אימון בני נוער להעצמה אישית, יתחיל בהיכרות בן הנוער את עצמו, זיהו הקשיים שלו והבנת הטריגר, הסיבה לקשיים אלו מתוכם נמצא את העוצמות, היכולות והרצונות.

 

אימון אישי לבני נוער – למי זה מתאים?
אימון בני נוער להעצמה אישית, יכול להתאים לכל המתבגרים (החל מתחילת גיל ההתבגרות ועד לגילאי הצבא ולאחר מכן), גם לכאלו אשר מתמודדים עם קשיים רבים אשר מאפיינים את אותה התקופה וגם עבור כאלו אשר אולי צולחים את התקופה בצורה קצת יותר רגועה, אך מבקשים לעצמם יותר..
אימון אישי להעצמה אישית טומן בחובו כאמור, שורה של תועלות: הוא מאפשר למאומנים ללמוד לזהות את החוזקות והחולשות שלהם, לשפר את היכולות שלהם בקבלת החלטות, לחזק את האמונה בעצמם וביכולות שלהם ולהעלות את הביטחון העצמי.
חשוב לשוב ולהדגיש כי אימון אישי להעצמה אישית, יסייע למאומנים לא רק בצליחת גיל ההתבגרות הלא פשוט, אלא יאפשר להם גם לקבל כלים חשובים ושימושיים, אשר יכולים לשמש אותם לאורך כל החיים.

דנה אני רוצה שתלווי אותי

השאירו פרטים ונחזור אליך

תפריט
דילוג לתוכן