אימון אישי לבני נוער עם הפרעות קשב וריכוז

בשנים האחרונות אנחנו שומעים על יותר ויותר ילדים ובני נוער אשר מאובחנים עם הפרעות קשב וריכוז.
למרות שהמודעות להפרעות ולסימפטומים המאפיינים את הפרעות הקשב והריכוז, עלתה עם הזמן ובהתאמה גם היצע שיטות הטיפול הייעודיות לאותן ההפרעות התרחב, עדיין, הורים רבים מוצאים את עצמם מתקשים למצוא לילדיהם את הטיפול האפקטיבי ביותר בבעיה – או את השילוב האופטימאלי בין מספר שיטות טיפול שונות.
חוסר האונים של ההורים יכול אף לגדול, כאשר מדובר בבני נוער עם הפרעות קשב וריכוז, כאשר לצד הסימפטומים של הפרעות קשב וריכוז, הילדים נאלצים להתמודד גם עם הקשיים  אשר מאפיינים את הגיל בו הם מצויים.
החדשות הטובות הן, שלצד טיפולים תרופתיים, יש כאמור, עוד לא מעט טכניקות טיפוליות אשר בכוחן להקל במידה רבה על המתבגרים ואחד מהם הוא אימון אישי לבני נוער.

איך אימון אישי יכול לסייע לבני הנוער?
בהליך אימון אישי לבני נוער עם הפרעות קשב וריכוז, המתבגרים עוברים ביחד עם המאמן שלהם דרך אשר מותאמת עבורם באופן אישי.
מטרת האימון האישי היא להעלות את הביטחון העצמי של בני הנוער המאומנים, לסייע להם בחיזוק המוטיבציה, בתכנון נכון של זמנים, בשליטה על רגשות, בזיהוי של הכישורים והיכולות שלהם ובקבלת כלים יישומיים אשר יסייעו להם לנצל את אותם כישורים בצורה מועילה אשר תקדם את המתבגרים ותגרום להם להאמין ביכולות שלהם ללא סייגים.


לסיכום, הליך אימון אישי לבני נוער עם הפרעות קשב וריכוז, מטרתו לסייע למאומנים בקבלת כלים אשר יסייעו להם גם בהתמודדות עם הפרעות הקשב והריכוז, על הסימפטומים השונים אשר מהווים חלק מהן ובתוך כך, גם עם הקשיים והאתגרים השונים אשר מאפיינים את גיל ההתבגרות. 

בחירת מאמן אישי

בכדי שהאימון האישי יהיה מוצלח ואכן יקדם את המתבגרים שלכם, הדבר הכי חשוב בבחירת מאמן היא הכימיה. מאמן שידע להגיע ולדבר בשפה של הילד שלכם. ללא תנאי זה לא חתרחש אימון אפקטיבי.
המאמן צריך להיות בעל ניסיון אשר מאחוריו סיפורי הצלחה בשינוי חייהם של בני הנוער.
יש לציין כי אימון אישי לבני נוער עם הפרעות קשב וריכוז לא מחליף טיפול תרופתי, אלא מהווה טיפול משלים.

אימון מתבגרים זה עניין של חיבור.

אני מאמינה בילדים שלכם. שנקבע שיחת היכרות?

תפריט
דילוג לתוכן