זהות מינית: התמודדות עם הבנת “מי אני”

בגיל ההתבגרות, בני הנוער יוצאים לסוג של מסע, אשר ייעודו גיבוש הזהות, ההבנה “מי אני” וקבלת תשובות על שאלות מהותיות נוספות, אשר ישפיעו במידה רבה על המשך חייהם.
כמובן, שאותו המסע, מצריך מהם, צעידה בדרך חתחתים מסועפת ומורכבת, מכיוון שגיל ההתבגרות בו הם נמצאים, טומן בחובו שינויים פיזיים והורמונאליים, רגשיים וקוגניטיביים, אשר גורמים למתבגר לחוש מבולבל, מפוחד ולעיתים גם חסר אונים – וכידוע, זה לא פשוט, בלשון המעטה, להבין מי אתה, ועוד יותר קשה כאשר קיימים כל כך הרבה מסיחי דעת פנימיים וחיצוניים.

גיבוש הזהות המינית
גיבוש הזהות המינית, מהווה חלק בלתי נפרד מהליך ההבנה של “מי אני”.
הזהות המינית, היא התפיסה של המתבגר לגבי הנטייה המינית שלו והזהות המגדרית שלו, מדובר בשלב חשוב ובעל השפעה רבה בהגדרה העצמית של כל מתבגר.
חשוב לציין שבגיל ההתבגרות, בני הנוער צריכים תחילה, לקבל את עצמם כאנשים בעלי דחפים מיניים ותשוקות – ועצם הקבלה זו לבדה, יכולה לטמון בחובה מבוכה רבה.
כך יוצא, שיש לא מעט מתבגרים אשר מתקשים להגיע להבנה ברורה מהי הזהות המינית שלהם – האם הם נמשכים לבני המין השני, לבני אותו המין או לבני שני המינים.
כמובן, שחוסר בהירות לגבי הזהות המינית תתווסף לתחושת הבלבול הגדולה אשר מלווה אותם גם בתחומים אחרים בחיים.
במקרים רבים, חששות מההורים ומהסביבה הקרובה, אף יכולים להקשות עוד יותר על הליך גיבוש הזהות ככלל והזהות המינית בפרט. 
כמובן, שלאחר שהמתבגר יגבש את זהותו המינית ויהיה בטוח בה ושלם איתה, הוא יוכל להתקדם לשלב הבא, בו הוא יוכל לקשר בין המיניות לאינטימיות ולהתחיל ולפתח מערכות יחסים זוגיות משמעותיות.

אימון מתבגרים זה עניין של חיבור.

אני מאמינה בילדים שלכם. שנקבע שיחת היכרות?

תפריט
דילוג לתוכן