זהות מינית בגיל ההתבגרות: התמודדות עם הבנת “מי אני”
זהות מינית בגיל ההתבגרותזהות מינית. זהות מינית זה נושא לא פשוט להתמודדות בכל גיל. לזהות מי אני ולהיות מחויב לעמוד מאחורי ההגדרה שאני הצמדתי לעצמי זו מחוייבות אדירה. להיות בן נוער ולהגדיר את עצמי מבלי שצברתי ניסיון, מבלי לדעת להגדיר את תחושותיי זה עוד יותר קשה.

זהות מינית בגיל ההתבגרות, אחד הנושאים הכי מבלבלים בגיל הרגיש הזה. יש יחידי סגולה שיודעים להגדיר מי הם ומה הם בבעיה. אצלהם הזהות המינית היא ברורה וחד משמעית. אך רבים הם בני הנוער שזהותם המינית מבולבלת בגיל זה. התחושות שלהם של משיכה וצורך בקרבה והתנסות מתבלבלת להם עם הורמונים ופחדים.

 

ומה אם אני אקבל את ההחלטה הלא נכונה? מה אם אני אגיד שאני נמשך לבן מיני אבל אני אגלה שאני טועה?
הציפיות של החברה, על אף שהיום החברה יותר מתקדמת ויותר מקבלת, בני הנוער עדיין גדלים בעולם בו נורמלי נחשב זוגיות בין שני המינים ולא בין אותו מין.
זהות מינית מבולבלת בגיל ההתבגרות היא מקום לאי שקט, לחיפוש האני במקומות שלעיתים הם “אסורים” או מסוכנים כגון אתרי היכרויות ואון ליין. הצורך לנסות ולהתנסות הוא גדול ולעיתים משתלט על השכל הישר וההיגיון.

 

לכן אל תתנו למתבגרים שלכם לעבור את התהליך הזה של מציאת הזהות המינית בגיל ההתבגרות לבד. אל תתנו להם להתמודד מול עצמם, מול הסביבה והחברים ללא התמיכה הנדרשת, הכוח והגב לעשות זאת.

הצורך לזהות מי אני וחוסר היכולת לתת לשאלה הזו תשובה חד משמעית מובילה להרבה תסכול אשר יכול להתבטא בהסתגרות, עצבים וגם בהסתרות. דברו איתם על זהותם המינית בגיל ההתבגרות. גם באם הוא או היא לא משתפים אתכם וגם באם אתם לא מרגישים שהם במצוקה בגלל שזהותם המינית מבולבלת ומבלבלת אותם עזרו להם לברר מי הם בצורה נכונה ובטוחה מבלי לסכן את עצמם.

 

מי שלא היה שם לא יודע. לא יודע להרגיש את הצורך הבוער של לדעת “מי אני”. אם אני בגיל ההתבגרות לא מקבל את המקום או לא יודע לזהות כיצד אני יכול ללמוד מי אני, ואם אני לא יודע איך עוברים תהליך כל כך מורכב של הגדרת העצמי סביר להניח שיהיו לכך השלכות בעתיד.
המתבגרים שלכם לא תמיד יחלקו איתכם, לא תמיד ישתפו ולא תמיד יסכימו להודות בבלבולם או בהתנסויותיהם. בשביל זה אני כאן. יודעת להגיע אליהם, לדבר בשפה שלהם, להיות האוזן שלהם והיד המכוונת למציאת הזהות המינית שלהם כך שלא יסכנו את עצמם בדרך.

דנה, מתי נפגשים?

השאירו פרטים ואני אחזור אליכם בהקדם

תפריט
דילוג לתוכן